Blog

Investovat nebo spořit

Investovat nebo spořit

Každý z nás se v určitém okamžiku života dostane do situace, kdy si klade otázku, co dělat se svými penězi. Můžete si peníze schovávat pod matrací, nebo je uložit na spořicí účet, ale můžete také investovat do různých finančních nástrojů, jako jsou akcie, dluhopisy,...

Fintech

Fintech

Fintech, tedy spojení slov finance a technologie, je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších a nejrychleji rostoucích odvětví dnešního finančního trhu. Tato nová generace inovativních technologií zásadně mění, jak lidé, firmy a banky spravují své finance. Přináší s sebou...

Digitalizace ve financích

Digitalizace ve financích

Digitalizace zasáhla téměř všechny oblasti našeho života, a to včetně finančního sektoru. Moderní technologie, včetně umělé inteligence, blockchainu a big data, změnily způsob, jakým lidé spravují své finance, jak banky operují a jak funguje celý ekonomický systém. V...

Evropský finanční trh

Evropský finanční trh

Evropský finanční trh má klíčovou roli ve světové ekonomice a tvoří základní pilíř evropského hospodářství. Je dynamický, rozmanitý a komplexní, a zahrnuje mnoho aspektů, které ovlivňují hospodářský růst, investice a finanční stabilitu nejen v Evropě, ale také ve...

Německá ekonomika

Německá ekonomika

Německo je jednou z největších a nejvýznamnějších ekonomik v Evropě a na světě. S dlouhou historií průmyslového rozvoje, vysokou kvalifikovaností pracovní síly a silným zázemím výzkumu a inovací může německá ekonomika nabídnout investorům mnoho zajímavých...

Obchodování z mobilu

Obchodování z mobilu

V dnešní době, kdy většina lidí má vlastní smartphone a mobilní aplikace jsou běžnou součástí našeho každodenního života, se stále více lidí rozhoduje pro obchodování z mobilu. Ale dává to vůbec smysl? V tomto článku se podíváme na několik důležitých faktorů, které by...

Obchodování na forexu - tipy

Zjistěte, jak správně přistupovat k obchodování na měnových trzích a jaké jsou zásady profesionálů. V příspěvku nalezete tipy pro minimalizaci rizik spojených s obchodováním a maximalizaci potenciálních výnosů.

Na co si dát při obchodování pozor?

Objasnění klíčových situací, pastí, chyb a rizik při obchodování na finančních trzích. Naučte se vyhybat chybám a získat pevný základ pro úspěšné a bezpečné obchodování. Článek je založený na zkušenostech dlouholetých traderů.

Jak si vybrat vhodného brokera?

Prozkoumejte nejvýznamnější faktory, které je třeba zvážit při výběru vhodného brokera pro vaše obchodování. Od regulace a spolehlivosti po obchodní platformy a transakční náklady – získáte tipy pro správnou volbu vhodného brokera.

Které trhy jsou pro trading atraktivní?

Objevte nejvýhodnější trhy pro obchodování a jejich potenciál pro ziskové obchody. Přehled měnových párů, akcií, komodit a dalších trhů, které nabízejí atraktivní obchodní příležitosti. Seznamte se s faktory, které ovlivňují atraktivitu jednotlivých trhů.

Jak na obchodování s akciemi

Získejte užitečné tip a strategie pro úspěšné obchodování či investování do akcií. Naučte se základy fundamentální a technické analýzy a správný postup pro výběr akcií, abyste dosáhli dlouhodobého růstu vašeho portfolia.

Psychologie obchodování

V příspěvku naleznete poodhalení vlivu emocí, chování a rozhodování na obchodní výsledky. Získání důležitých nástrojů pro ovládání strachu, chamtivosti a disciplíny, které vám pomohou dosáhnout stabilně ziskový přístup k obchodování.

Jak na řízení rizik při obchodování

Strategie a techniky pro minimalizaci rizik a ochranu obchodního kapitálu. Naučte se správně stanovovat stop loss a take profit příkazy, diverzifikovat své portfolio a správně vyhodnocovat a ovládat rizikové faktory obchodování.

Jak si vést obchodní deník

Důležitost a výhody pečlivého zaznamenávání obchodních aktivit a emocí během obchodní seance. Získejte nástroj pro analýzu, zlepšení strategií a monitorování výkonu pro dosažení dlouhodobého růstu vaší výkonnosti.

Jak si sestavit obchodní plán

Dozvíte se, jak si sestavit obchodní plán. Krok za krokem přehled sestavení efektivního obchodního plánu, definování cílů, strategií, správy rizika a psychologie obchodování pro dosažení konzistentně ziskového obchodního přístupu.

5/5 - (4 hlasů)